asunto oy rusthollinrinne, turku
Tulossa uutta uittamolle – rakentaminen on alkanut
Bussiyhteydet
Uittamolta on monipuoliset kulkuyhteydet. Runkolinjat 9 ja 9A kulkevat Turun keskustan kautta Härkämäkeen ja Suikkilaan. Bussi nro 10 menee Skanssin ja Kupittaan kautta Länsikeskukseen ja Turun satamaan. 10A kulkee samaa reittiä, mutta Kupittaalta Raision Myllyyn ja Pernoon.
Autolla liikkuminen
Taloyhtiöön rakennetaan autohalli, jossa on 45 autopaikkaa. Kohteeseen tulee lisäksi kahdeksan autopaikkaa, joiden yhteyteen kuuluu oma varasto – neljä sijaitsee 1. kerroksen talleissa ja neljä autohallissa. Myös piha-alueelle tulee autopaikkoja. Oman autopaikan yhteyteen on mahdollista hankkia sähköauton latausasema.
Luonto ja ulkoilu
Vehreämpää ja luonnonläheisempää asuinaluetta kuin Uittamo saa hakea. Yhtiölle rakennetaan oma, hieno pihasauna. Uimarannalle on muutaman minuutin kävelymatka ja myös avantouimareilla on oma saunansa. Lapsille on kivoja leikkipaikkoja, metsäinen ympäristö rikastaa mielikuvitusta. Koirillekin on oma uimaranta.
Kohteen perustiedot
As Oy Rusthollinrinne rakennetaan omalle tontille ja perustetaan kalliolle. Kahteen rakennukseen tulee yhteensä 56 asuntoa, yksi liiketila, autohalli, pihasauna ja viihtyisä piha-alue. Asunnot (2-4h+k) ovat kooltaan 43 – 119 m², kerroksia tulee toiseen taloon kuusi ja toiseen kahdeksan, ylimmistä kerroksista avautuu näköala Pitkäsalmelle. Kaikissa asunnoissa on lasitettu parveke. Rakentaminen on alkanut huhtikuussa 2026.
Nyt on loistava hetki ottaa meihin yhteyttä, jos mielenkiintosi heräsi. Sovi tapaaminen kanssamme, niin esittelemme sinulle mitä Uittamon uusi taloyhtiö voi sinulle tarjota. Asuntolistauksen näet tällä sivustolla, meiltä saat lisätietoja niin rakentamisesta kuin maksueristä, vastikkeista, autopaikoista ja tietysti siitä, että uudesta kodistasi tulee juuri sellainen kuin sinä haluat. As Oy Rusthollinrinne on valmis ottamaan vastaan uudet asukkaat loka-marraskuussa 2027.
Osoite |
Rusthollinrinne 1, 20880 Turku |
|---|---|
Huoneistokoot |
43 m2 – 119 m2 |
Huoneistojen lukumäärä |
56 kpl |
Autopaikat |
Autohalli: 45 autopaikkaa, 4 kpl ap+varasto, 4 kpl autotalli + varasto, 6 pihapaikkaa |
Lämmitysmuoto |
Kaukolämpö, vesikiertoinen lattialämmitys, viilennys |
Tontin omistus |
Yhtiöllä on oma tontti |
Esitteet

rusthollinrinteen ASUNNOT
olethan meihin yhteydessä, jos haluat kuulla lisää rusthollinrinteen asunnoista
Sijainti ja palvelut
Lähellä on kaksi päiväkotia (Pulttikatu ja Jalustinkatu), alakoulu (Jalustinkatu) sekä kauppa.
5 km
Keskusta
550 m
Lähikauppa
600 m
Päiväkoti
700 m
Koulu
as oy rusthollinrinne, turku
Ilmoittaudu kohteesta kiinnostuneeksi tai sovi tapaaminen kanssamme
"*" näyttää pakolliset kentät











